Citroën Berlingo, priekopník v kategórii vozidiel na voľný čas typu “ludospace”, prechádza transformáciou dizajnu a predstavuje si nový, moderný a výrazný vzhľad. Toto vozidlo je ideálne pre zákazníkov s aktívnym životným štýlom vďaka svojej praktickosti a priestrannosti, ktorá sa dokáže prispôsobiť rôznym potrebám.

 

• Nový Citroën Berlingo prináša komfort na úroveň, aká nebola v tomto segmente doteraz vidieť, zahŕňa prvotriedne sedadlá Citroën Advanced Comfort®, najnovšiu konektivitu s desaťpalcovým dotykovým displejom pre ovládanie moderného infotainment systému, ktorý je kompatibilný s Apple CarPlay a Android Auto, ako aj indukčnú nabíjačku pre smartfóny. Charakterizuje ho nová predná maska s vertikálnym dizajnom a novým logom Citroën umiestneným na čiernej lište.

 

• Záujemcovia môžu nový Citroën Berlingo objednať a čoskoro si ho prezrieť aj v slovenských showroomoch značky Citroën. Berlingo je dostupné s benzinovým motorom 1.2 PureTech 110 S&S s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou, 1.5 BlueHDi 130 s možnosťou manuálnej alebo osemstupňovej automatickej prevodovky, alebo s elektromotorom 100kW/136k s 50kW batériou.

 

Citroen Berlingo
Citroën Berlingo
Citroën uvádza na trh novú verziu svojho ikonického modelu Berlingo, ktorá prináša vysoký štandard komfortu, potešenia z jazdy a technologických inovácií, vďaka čomu je ideálne pre rodiny a aktívne životné štýly. Vozidlo poskytuje komfort porovnateľný s osobnými automobilmi typu sedan, vyšší komfort zabezpečujú sedadlá Citroën Advanced Comfort® a najnovšie technológie infotainmentu a konektivity, čo robí z Berlinga skvelú voľbu pre rodiny a ich rôznorodé potreby.

 

Citroën, pionier konceptu “ludospace”, tradične ponúka robustné modely, ktoré sú na mieru potrebám zákazníkov. Berlingo, ako obľúbený model, si získalo popularitu vďaka svojej všestrannosti a prívetivému dizajnu. Postupne sa Berlingo vypracovalo v oblasti komfortu a štýlu, čím si upevnilo svoje postavenie ako referenčný model na trhu vďaka svojej premyslenej architektúre, priestornosti a praktickosti. Citroën s modelom Berlingo ponúka riešenie, ktoré zabezpečuje slobodu a pohodlie pre rodiny, seniorov a aktívnych jednotlivcov, podporujúc ich v živote plnom rozmanitých aktivít. Nové Berlingo si zachováva svoju praktickosť a modularitu vrátane variantov s kapacitou až 7 osôb.

 

Nový Citroën Berlingo a ë-Berlingo v osobnej verzii sú dostupné v troch úrovniach výbavy – YOU, PLUS a MAX, v dĺžkach M alebo XL. Verzia XL navyše ponúka dve oddelené sklopné a vyberateľné sedadlá v treťom rade a 12V zásuvku pre zadné sedadlá.

 

Citroen Berlingo
Citroën Berlingo
ë-BERLINGO je vybavené CCS Combo 2 zásuvkou, ktorá umožňuje nielen štandardné dobíjanie striedavým prúdom (AC), ale aj rýchle dobíjanie jednosmerným prúdom (DC) s maximálnym výkonom až 100 kW, pričom batéria sa nabije na 80 % za približne 30 minút. Efektívny systém termomanagementu, ktorý automaticky reguluje teplotu batérie, optimalizuje proces nabíjania. e-Berlingo má dojazd 320 km podľa kombinovaného cyklu WLTP.

 

Citroën Berlingo Cenník
Citroën Berlingo Cenník

 

Cena modelu BERLINGO M začína od 19.990 Eur (verzia YOU PureTech 110 S&S s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou a výkonom 81 kW/110k, s využitím Privilege bonusu), zatiaľ čo 100% elektrická verzia stojí od 33.990 Eur (verzia PLUS, Electric 100 kW/136).

 

Cena modelu BERLINGO XL začína od 20.990 Eur (verzia YOU PureTech 110 S&S s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou a výkonom 81 kW/110k, s využitím Privilege bonusu), pričom 100% elektrická verzia stojí od 34.990 Eur (verzia PLUS, Electric 100 kW/136).