• Citroën predstavuje prvé snímky nového C3 Aircross, ktorý bude čoskoro uvedený na trh v Európe. Nový model prechádza radikálnymi zmenami a má ambíciu posilniť svoju pozíciu na rýchlo rastúcom trhu segmentu SUV B.
  • Jeho vonkajší dizajn vyjadruje silu a štýl, čím získava výraznejší, silnejší a robustnejší vzhľad. Nový C3 Aircross sa predĺžil na 4,39 m, čo umožnilo zvýšenie priestoru na palube, a ako prvý v segmente ponúka aj možnosť 7-miestneho usporiadania, zatiaľ čo zostáva kompaktný, praktický a obratný.
  • Okrem tradičných spaľovacích motorov ponúka Citroën C3 Aircross aj hybridný a čisto elektrický pohon, ktoré sú ideálne pre tento typ vozidla.
  • Citroën C3 Aircross pokračuje v Citroënovom útoku na segment B a zdieľa štýl a filozofiu s modelom C3, ktorá je zameraná na poskytnutie jedinečného komfortu na palube a všetkých funkcií, ktoré zákazníci očakávajú.

 

Citroën C3 Aircross
Citroën C3 Aircross

 

 

 

 

 

Citroën dnes predstavil prvé obrázky nového C3 Aircross, ktorý má rovnakú štýlovú identitu ako hatchback C3 s cieľom ponúknuť priestor a pohodlie na palube a zároveň otrasie trhom vďaka veľmi konkurenčnej cene. Oba modely, C3 aj C3 Aircross, sú postavené na rovnakej platforme Smart Car, čo umožňuje využitie širokej škály motorov bez vysokých nákladov.

 

Model Citroën C3 Aircross vstupuje do novej éry s výraznejším charakterom, väčším priestorom na palube (s kapacitou až 7 miest), rozšírenou ponukou motorov a stále vynikajúcim komfortom na palube. Táto zrelejšia a „svalnatejšia“ verzia je plne v súlade s očakávaniami trhu a v kombinácii s veľmi konkurenčnou cenou predstavuje atraktívnu voľbu.

 

Citroën predstavuje nový model C3 Aircross s moderným a konzistentným štýlom, odkazujúcim na nové dizajnové prvky značky, ktoré boli prvýkrát predstavené v koncepte Citroën Oli a teraz aplikované na model C3. Nový C3 Aircross prináša aktualizovaný vizuálny podpis značky spolu s ďalšími štýlovými prvkami, ktoré charakterizuje jeho výrazne vertikalizovaná predná časť s novým logom Citroën a trojsegmentovým svetelným podpisom. Moderný dizajn zdôrazňuje kvalitu a detaily, vrátane štýlových šípových motívov.

 

 

Citroën C3 Aircross
Citroën C3 Aircross

 

 

Model ponúka nové možnosti individualizácie, ktoré menia vnímanie jeho siluety, vrátane farebne odlíšenej strechy a možností prispôsobenia farebných prvkov na nárazníku a zadných stĺpikoch, čo umožňuje zákazníkom vytvoriť si auto podľa vlastných predstáv.

 

Nový C3 Aircross predstavuje prechod od zaobleného dizajnu k hranatejšiemu a robustnejšiemu štýlu, ktorý odráža charakter SUV. Jeho výrazná horizontalita kapoty, širšie blatníky a väčší rozchod kolies, ako aj pevné ochranné ramená veľkých kolies s priemerom 690 mm, všetko prispieva k jeho sebavedomej prezencii.

 

Kompaktné SUV C3 Aircross ponúka až sedem miest vďaka dĺžke 439 cm, čo zvyšuje vnútorný priestor. Dlhý rázvor je najväčší vo svojej triede a poskytuje viac miesta pre nohy zadných pasažierov. Tento model prináša aj inovatívny dizajn zadného stĺpika, ktorý kreatívne rieši priestor pre cestujúcich v treťom rade sedadiel a zároveň ponúka dve sklopné sedadlá do batožinového priestoru, čo je v segmente značná novinka.

 

C3 Aircross ostáva praktickým a kompaktným vozidlom ideálnym pre rodinné využitie a každodennú flexibilitu, pričom jeho ovládanie je intuitívne a jednoduché.

 

 

citroen c3 aircross 3 Nový Citroën C3 Aircross: 7-miestne usporiadanie a ponuka pohonu od hybridu po 100% elektrický

 

 

Citroën uvádza cenovo dostupné viactypové pohony. Nové SUV B, C3 Aircross, delí s hatchbackom C3 platformu Smart Car, ktorú Citroën ako prvý predstavil a ktorá bola od počiatku navrhnutá tak, aby ideálne vyhovovala elektrickému pohonu. C3 Aircross tak napĺňa požiadavky energetickej transformácie a ponúka, okrem tradičného spaľovacieho motora, aj možnosti hybridného pohonu, ktorý zjednodušuje prechod k elektrifikácii a je obzvlášť vhodný pre tento typ vozidla. V budúcnosti bude k dispozícii aj ako cenovo dostupný 100% elektromobil vyrábaný v Európe.

 

Komfort na palube. Silueta SUV C3 Aircross sľubuje vyššiu svetlú výšku, čo zvyšuje bezpečnosť jazdy, uľahčuje nastupovanie a poskytuje vodičovi vyššiu pozíciu pre lepší výhľad. Všetky tieto prvky prispievajú k pocitu pohodlia na palube, čo je ďalší charakteristický rys modelu C3 Aircross. Ako hatchback C3, aj nový C3 Aircross kládol dôraz na komfort a ponúka technológie a vybavenie, ktoré zákazníci na tomto trhu očakávajú.

 

citroen c3 aircross 4 Nový Citroën C3 Aircross: 7-miestne usporiadanie a ponuka pohonu od hybridu po 100% elektrický

 

 

 

Zmena rozmerov. S úplne novým modelom C3 Aircross Citroën predstavuje na dôležitom európskom trhu novú víziu kompaktného SUV. Predaje vozidiel v segmente B-SUV od roku 2020 v Európe prevyšujú predaje hatchbackov v segmente B. Na veľmi konkurenčnom trhu, kde ročné predaje presahujú 2 milióny nových vozidiel, Citroën vstúpil do tohto segmentu už v roku 2008 s modelom C3 Picasso. V tom čase kategória B SUV ešte neexistovala, ale Citroën už ponúkal vozidlo s vyššou pozíciou vodiča a dostatkom priestoru na palube, čo viedlo k funkčnému vozidlu s jedinečným charakterom „magic box“. Označenie Aircross sa objavilo v roku 2017 s modelom C3 Aircross, ktorý si zachoval svoju obdivuhodnú praktickosť a pridala sa k nemu dobrodružná stránka. Citroën teraz predstavuje nový model C3 Aircross, ktorý bol kompletne prepracovaný, aby vyhovel očakávaniam rodín, s mohutným a výrazným dizajnom, väčším priestorom na palube a modularitou umožňujúcou prevážať až 7 osôb, elektrifikovanú ponuku od hybridu po 100% elektrický pohon, ako aj vynikajúci komfort a konektivitu.

 

Ďalšie informácie o novom C3 Aircross budú zverejnené bližšie k jeho uvedeniu na trh na jeseň 2024.